
Napi több mint 3 millárd keresés, aminek a túlnyomó többsége már az első találati oldalon válaszra talál. Anélkül, hogy megválaszolnánk a Google algoritmusaira irányuló kérdéseket, nézzük, hogy hogyan tudod te is befolyásolni a saját kereséseidet!
Kezdjük egy egyszerű kereséssel. Írjuk be, hogy: alma.
Az eredmény közel sem meglepő. Első két helyen wikipédiás cikk. Ebből remélem már kapizsgálod, hogy itt szerepelni nem rossz dolog - természetesen nem is egyszerű, de erről majd egy későbbi blogbejegyzésben…
A trükkök azonban csak most kezdődnek…
Idézőjel
Próbáljunk ki most két keresést ugyanazzal a szóval, annyi különbséggel, hogy a másodikat idézőjelbe tesszük.
Láthatóan más eredményeket kapunk, ami annak az eredménye, hogy ilyenkor kizárólag a beütött szóra keresünk, semmilyen más hozzá kapcsolódó vagy hasonló szóra.
Mínuszjel
Tudtad, hogy a mínusz jel használatával kizárhatod azokat a szavakat a keresésből, amikről nem szeretnél találatokat látni. Próbáljuk ki a Nap és a Wikipédia összefüggésében. Ha csak a Nap szót írjuk be, akkor a jól megszokott módon a Wikipédia ugrik fel elsőként. A -wikipédia hozzátételével azonban egyből eltűnik az iménti találat. Ezzel tehát szavakat és céloldalakat is kizárhatunk a keresésből.
Egy kimondott oldalon való keresés
Megmondhatod a Google-nek, hogy csak egy kiválasztott oldalon keressen. A keresendő szó után csak írd be, hogy site: és a választott weboldal címe.
Alábbi példánk a krumplival és a nosalty.hu-val.
Zeneszöveg keresés
Biztos előfordult már veled is, hogy hallottál egy jó dalt a rádióban, de esetleg nem minden szavát ismerted, így nem találtad meg a Youtube-on. Írd be az ismert részletet idézőjelek közt a Google keresőbe és a végére írj egy csillagot!
Titkos szimbólumok a hatékonyabb keresésért
Az “&” jelet használd, ha szeretnéd hogy csak olyan oldalak jelenjenek meg, amin mindkét említett szó szerepel. Próbáljuk ki a Bazilika és a Bazilika & Esztergom aspektusban.
Mégis mennyivel olcsóbb ez a ruha, amire ki van írva, hogy 9000 forintról 23%-kal le van árazva? Kérdezd meg a Google-t, mert ő ezt is tudja. Írd be, hogy 23% off of 9000 üss egy entert és máris kiadja, hogy mennyiért veheted meg az akciós cuccodat!
Egyre divatosabb hashtageket használni, amit nyilván a Google is kihasznál. Ha szeretnél a legújabb trendekről érdeklődni, akkor üss be egy “#” jelet a keresendő szó elé.
Sőt, egyben is kereshetsz minden közösségi médiumon, ha egy @-t ütsz a keresés elé. Próbáld ki a @wezzpage kifejezést. Aztán kövess minket, ahol csak tudsz… :)
- Hogyan keress hatékonyan a Google-ben? November 13, 2014Keresőoptimalizálási alapok December 10, 2014
- Reszponzivitás: tények, tévhitek, tippek June 17, 2016