
Ha van honlapod, van kapcsolati aloldalad is. Mindegy, hogy sportoló vagy, fotós, coach, szobafestő vagy blogger, a cél, hogy ne szalaszd el a lehetőséget az új ügyfelekkel vagy a közönségeddel való kommunikációra. Ehhez elég egy egyáltalán nem bonyolult, ám a kapcsolatteremtésre annál inkább inspiráló, azt megkönnyítő kapcsolati oldal.
Minden honlapon kell, hogy legyen kapcsolatfelvételi lehetőség; leginkább pedig egy kapcsolati aloldal. Bármennyire is úgy tűnik, nem elég, ha a honlap aljára – vagy máshová – kiírod az e-mailcímed, esetleg az üzleted címét.
Az emberek számára ugyanis egyértelműnek kell lennie mindennek a honlapodon, hogy amikor valamit meg szeretnének találni, arra legfeljebb néhány másodpercet kelljen szánniuk. Ha például kapcsolatba szeretnének lépni veled, mert kérdésük van hozzád mint egy téma szakértőjéhez, azt könnyedén megtehessék.
A lényeg, hogy bátorítanod kell a honlapod látogatóit arra, hogy lépjenek kapcsolatba veled!
A kapcsolati aloldal ráadásul nemcsak arra jó, hogy esélyt adj a látogatóknak, hogy megszólítsanak. Azt is mutatja, hogy valós és elérhető személy áll a honlap és a cég mögött, vagyis segít megalapozni a beléd vetett bizalmukat.
Mire van ehhez szükség az oldalon?
Hozd létre a kapcsolat menüpontot
A Wezzpage szerkesztőjében a kapcsolat menüpont alapértelmezetten megjelenik a honlapod készítésekor, és a dizájnválasztást követően egy általános tartalmi megoldást is találsz, ahová, ha nincsenek plusz igényeid, csupán be kell írnod a saját adataidat.
Ezek a kapcsolati oldalak úgy vannak előkészítve, hogy a legfontosabb elérhetőségek megjelenjenek rajta, és neked sok dolgod ne legyen velük; csak ki kelljen tölteni az adataiddal.
Ha viszont nincs ilyen aloldalad, akkor rendszerint a weboldalad szerkesztőjében tudsz létrehozni újat. Itt azt is eldöntheted, hogy szeretnéd, hogy a menüsorban is megjelenjen, vagy nem. Utóbbi esetben egy aloldalt hozhatsz létre, ami a menüpontok között nem látszik, de máshonnan elérhető.
Bármelyiket válaszd is, a Wezzpage honlapszerkesztő felületén mindkettőt az Oldalak pontban tudod létrehozni.
Összességében azonban erősen ajánljuk, hogy Kapcsolat pont a menü része legyen – a már fent emlegetett okok miatt!
Mi legyen az oldalon?
Linkelj be egy e-mail címet
Jól gondolod, ez kb. annyira könnyű, mint amilyennek hangzik. Vagy még annál is könnyebb. Mindössze ennyit kell tenned:
- A honlapszerkesztőben a Tartalom pontban kattints a Link tartalmi modulra, és húzd a linket a weboldalnak arra a részére, ahol szeretnéd, hogy a link legyen.
- Ezután megjelenik egy ablak, amelyben megadhatod a részleteket.
- A link címe részhez gépeld be azt a szöveget, amelyre kattintva szeretnéd, hogy a felhasználók e-mailt tudjanak küldeni neked. Ez lehet a neved, az e-mail szó, maga az e-mailcímed vagy amit szeretnél.
- A Webcím mezőbe írd be ezt: mailto: e-mail cím, ahová szeretnéd, hogy a levelek érkezzenek.
Látsz még további opciókat is, így például eldöntheted, hogy a link gombként vagy egyszerűen szövegként jelenjen meg.
Mi ennek a megoldásnak a hátulütője?
Ha valaki erre rákattint – mindegy, milyen eszközről, legyen az mobil, tablet vagy asztali gép –, a rendszer automatikusan megnyitja az alapértelmezett levelezőprogramot (asztali gépen/laptopon ez jellemzően az Outlook, Androidos telefonon a Gmail stb.).
Lehetséges azonban, hogy a felhasználó nem használja ezt a programot.
Ilyen esetben zavaró ablakok jelennek meg számára a program beállításaival, konfigurálásával stb. Ezt pedig egyáltalán nem biztos, hogy szeretni fogják.
Mit tehetsz?
Használj űrlapot
Egy űrlap nemcsak segít kikerülni a fenti e-mailfiókos procedúrát, de a felhasználó számára is egyszerűbbé teszi a kapcsolatfelvételt.
Nem kell elhagynia hozzá az oldalad, nem kell például az e-mail tárgyán gondolkoznia stb. Egyszerűen csak beírja a nevét, az e-mailcímét és az üzenetét, és rákattint a küldés gombra.
Ez sok fáradtságot, sallangot megspórol neki, ezért pedig hálás lesz.
Ha a honlapszerkesztőben nehézségeid támadnak az űrlap létrehozásával, ebben a cikkben mindenben segítünk.
Ha ezzel megvagy, egy jó nagy lépéssel közelebb vagy ahhoz, hogy a honlapod látogatói felvegyék veled a kapcsolatot.
Szerintünk azonban nem érdemes itt megállni!
Lépj tovább a profi kapcsolati oldalhoz
Ezen a ponton gondold végig, hogy milyen formában tudnak veled kapcsolatba lépni.
- Van-e céges telefonod, amelynek elérhetőségét szívesen megadod (érdemes).
- Van-e üzleted, ahová vásárlóként bemehetnek?
- Vannak-e social media csatornáid, amelyekre szívesen átirányítod a felhasználókat?
Adj meg telefonszámot
Itt csupán annyi a dolgod, hogy a weboldalszerkesztődben szöveges elemként megadod az elérhető telefonszámot. Rendelhetsz hozzá egy kis telefon ikont is, hogy könnyebben észrevehető legyen.
Fontos, hogy a telefonszám valóban élő legyen, működjön, és legyen, aki felveszi. Ha nem így van, inkább ne add meg a számot! Rendkívül kellemetlen, ráadásul ügyfélvesztéssel járhat, ha valaki megpróbál felhívni, de azt a visszajelzést kapja, hogy ilyen előfizető nincs, vagy épp a telefont soha senki nem veszi fel.
Mutasd meg a térképen, hol vagy
A térkép modul alkalmazásával könnyedén meg tudod mutatni a felhasználóknak, hogy hol találhatnak meg. Ha valóban van üzleted, akkor mindenképp érdemes ezt kihasználni, hiszen egyszerűen a cím megadásával még egyáltalán nem biztos, hogy a látogató tudni fogja, hová kell mennie.
Ha nem tudja, úgyis használna valamilyen térképet, térképes alkalmazást. Légy előzékeny, könnyítsd meg a dolgát, és mutasd meg neki rögtön, hol tudja megvenni a terméked.
Térkép beillesztése a Wezzpage honlapszerkesztőjében
Közösségi média
Adj a felhasználóknak lehetőséget arra, hogy közvetetten kapcsolatba léphessenek veled, vagyis, ha úgy tartja kedvük, megnézzék a többi felületed is.
Mit kell ehhez tenned?
A Wezzpage szerkesztőfelületén tartalmi modulként azonnal beszúrhatod az oldalra a Facebook-oldalad, ráadásul olyan formában fog megjelenni, hogy a felhasználók akár ott helyben is lájkolhatják az oldalt.
Természetesen itt is az ízlésednek megfelelően alakíthatod a megjelenést. Változtathatod például, hogy megjelenjen-e – és mekkora méretben – a borítókép, lássa-e a felhasználó, milyen ismerősei kedvelik az oldalad. Sőt azt is megadhatod, hogy a legutóbbi bejegyzéseket megjelenítse-e a rendszer.
Próbáld ki
Ha szeretnéd kipróbálni a kapcsolati oldal létrehozását, vagy a fentiek alapján szeretnéd fejleszteni a sajátodat, kattints a lenti gombra, és néhány perc múlva már láthatod is a munkád eredményét!
- Nem annyira piszkos munkák: a domain, az e-mailcím és a többiek September 09, 2016Hogyan készítsd el 9 egyszerű lépésben, fél órán belül a saját weboldalad? September 18, 2016
- 3 remek módszer, amellyel növelheted weboldalad hatékonyságát September 28, 2016Így készíts jól működő kapcsolati aloldalt October 05, 2016
- 5 tipp fotós portfólióhonlapok designjához October 10, 2016Honnan tudhatod meg, hogyan építs be chat-funkciót a honlapodra? February 22, 2017
- Mit kapsz a Start díjcsomagunktól? April 30, 20173 dolog, amire hatékonyan használhatsz űrlapot May 22, 2017